Gjendet i vdekur serbi nga Izvori i Novo Bërdos

Publikuar: 23.02.2013 - 17:03

Gjilan, 23 shkurt  – Momqillo Dimiq (1964) nga fshati Izvor i Novo Bėrdės ėshtė gjetur i vdekur. Elmina Mahmuti, komandante rajonale e policisė nė Gjilan, tha pėr rajonipress se viktima ėshtė gjetur me njė shishe raki dhe dyshohet tė ketė qenė i dehur, prandaj pėr kėtė arsye trupi i tij ėshtė dėrguar pėr obduksion nė Institutin e Mjekėsisė Ligjore nė Prishtinė.Momqillo Dimiq (1964) ėshtė raportuar nga policia e Kosovės se ėshtė gjetur i pajetė. “Raportohet se ėshtė gjetur trupi i pajetė i njė mashkulli serb, vdekjen e tė cilit e ka konstatuar mjeku kujdestar. Me urdhėr tė Prokurorit trupi i pajetė ėshtė dėrguar nė Institutin e Mjekėsisė Ligjore(IML)”, thuhet nė njoftimin zyrtar tė Policisė sė Kosovės.Prokurori i rastit Arben Kadriu tha se nė bazė tė deklaratave tė familjarėve, viktima kishte tre muaj qė ishte nė gjendje tė dehur dhe kishte pirė rregullisht alkool.