Nuset vrasin vjehrrën

Publikuar: 15.02.2013 - 13:26

Peshkopi, 15 shkurt- Nė fshatin Hopesh tė komunes Luzni nė Peshkopi dy nuset e njė shtėpie janė arrestuar nė flagrancė nga policia.

Burimet policore pohojnė se 67-vjeēarja Naime Skura ėshtė vrarė me mjete tė forta nga dy nuset e djemve. Mė pas, ato e kanė marrė trupin e pajetė tė 67-vjeēares dhe e kanė groposur nė kasollen e lopėve. Viktima jetonte vetėm me dy nuset, pasi dy djemtė i kishte emigrantė. Paraprakisht thuhet se motiv i vrasjes ėshtė bėrė njė sherr i momentit mes viktimės dhe nuseve, transmeton TCH.

Krimi ėshtė rrėfyer nga njėra prej autoreve, Xhemile Skura, e cila ėshtė vetėdorėzuar nė polici. Policia mė pas ka shoqėruar edhe kunatėn e saj Hike Skura, ndėrkohė qė po punon pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes.

Hema15.02.2013/14:03

Nuset ... sin vjehrren !!!! Thuase nuk pati ndonje zgjidhje tjeter .O, Zoti i Madh ruana . Cka mund te ngjaje ne Shqiperi, nuk mund qe te ngjaje askundi ne bote . Ne shqiptaret, vertet nje komb sui generis .