Dy të plagosur nga kallashi në qendër të Prishtinës

Publikuar: 07.02.2013 - 17:04

Prishtinė, 7 shkurt (E plotėsuar) - Njė person i panjohur ka shtėnė me kallashnikov te Fakulteti i Filologjisė, afėr kafes “Kaos”, me ē’rast dy persona janė lėnduar. Sipas njė dėshmitari okular, njėri nga tė lėnduarit ėshtė i moshės 25-30 vjeē dhe vjen nga qyteti i Ferizajt. Ngjarja ka ndodhur sot nė orėt e pasdrekes.

“Derisa isha duke kaluar kah lokalet e Lesnės, kam dėgjuar njė zė, i cili kėrkonte ndihmė, mė ka kėrkuar qė t’i ndihmoj qė tė shkoj te vetura e tij, pėr t’u nisur pėr nė spital. Mu duk se plumbi e kishte kapur ndėr brinjė. Menjėherė e kam lajmėruar Policinė”, tha ky dėshmitar pėr Indeksonline. Ai shtoi se i plagosuri i ka thėnė se ėshtė nga Ferizaj.

Policia e Kosovės jo zyrtarisht ka njoftuar se ėshtė arrestuar njė i dyshuar.

Njė prej tė pėrfshirėve nė pėrleshje ėshtė Hasbi Sekiraēa, kurse tjetri thuhet tė ketė qenė  kalimtar rasti.

Hekri07.02.2013/20:11

...cfare policie,doren n'xhep pa ju bo vone hiq,tjetri gishtin n'vesh ! Ncncncncncncncncncnc

krenarja07.02.2013/19:59

kto sene ndodhin ngjith boten po duhet tdalin para drejtsis tmarin denimin e merituar e ateher kur te shohin tjert sguxojn tbejn ksi gjera qe sna bin asgje tmir nvendin ton

baci07.02.2013/17:10

he kosov e kosov i keni arrit standartet per siguri veqese ju pret nenshkrimi i tyre