Arrestohet në Francë familja shqiptare me 11 kg heroinë (video)

Publikuar: 30.01.2013 - 10:19

Paris, 30 janar - Policia franceze arrestoi njė familje shqiptare nė zonėn midis Marseille – Arles derisa po transportonte rreth 11 kg heroinė.

Sipas mediave franceze, ata u arrestuan pėrderisa ishin duke transportuar materialin nga Spanja. Ky grup shqiptarėsh i takon grupit famėkeq tė ashtuquajtur “French Connection”.

Arrestimi i tyre u bė nė kufirin e autostradės A56 pėrderisa kėta 3 anėtarė tė familjes transportonin drogėn me dy vetura, trasnemton ina njoftimet. Policia ka informuar se njė vit mė parė ishte arrestuar njė anėtar i kėsaj familje pėrderisa po transportonte 600.000 euro, para nga shitja e drogės.

Droga e gjetur dje ishte ngarkuar nė Spanjė dhe si pikė pėrfundimtare kishte qytetin Marseille dhe Aix en Provence, por tė arrestuarit kanė pranuar se droga ishte destinuar pėr nė Itali. Policia franceze informoi se janė bėrė dhjetėra arrestime dhe bastisje nėpėr shtėpi private ku janė konfiskuar para, drogė, kompjuterė, armė, etj. 

Lesi31.01.2013/10:07

Heu hallall ju koft se boll te zotet pasket kan !!! Sigurisht ju me ket biznes keni investuar ne Kosove ne ndonje prone pa leje dhe ne veprimtari te pa ligjshme...Te lumt na per juve se na loqkut krejt, kah po shkoni veq pune te pista po bani...Ani se kta qe duhet me investu ne arsim e kulture buqjetin e kan per vehte e per klane...

Fida30.01.2013/18:01

Kot e kemi ketu te komentojme gjene hajnash edhe tradhetaresh kemi edhe pike.
Njerezit me moral te madh kan vdekur neper lufta tradhetaret dhe matrapazet e kan vazhdur shtimin e popullit qyqar.

Hasjani 30.01.2013/13:34

Natyrisht se ne shqiptaret duhet qe te permendimi per dicka . Per te mire jo se jo , atehere bile per te keq . E e keqja sic thote populli ndihet larg e shpejt . Gazetat e huaja memezi presin qe te na permdin per veprat destruktive qe bejne shqiptaret , ne Evrope e me gjere .

anamorava 30.01.2013/12:58

ska pas faj xherxh fishta qi ka than ne ta din bota mbar qe xherxh fishta sasht shqiptar

niki30.01.2013/11:24

ajde shipe ajde veq berllog ne te gjitha anet si ne vendin tuaj ashtu edhe vendet tjera.