Vriten dy shtetas të Kosovës në Gjermani

Publikuar: 30.01.2013 - 09:21

Neumarket, 30 janar - Nė Neumarkt tė Gjermanisė dyshohet se janė vrarė dy kosovarė, derisa njė tjetėr ėshtė i plagosur. Dy viktimat janė therur me thikė. Nė njė komunikatė pėr media policia e qytetit tė Regensburgut nuk ka publikuar identitetin e viktimave ndonėse e ka konfirmuar vrasjen. Sipas policisė gjermane, i plagosuri ėshtė jashtė rrezikut pėr jetė dhe ėshtė 43 vjeē. Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė orėt e pasdites, dhe ka shqetėsuar dukshėm lagjen ku banonin kosovarėt.

Burimet nga Gjermania i kanė thėnė Kohavisionit se viktimat janė B.R dhe R.R, babė e bir.  Po hetohet pėr tė mėsuar nėse personi i plagosur ka shkaktuar vdekjen e dy tė tjerėve.