Vdekje e dyshimtë e Hamdi Sopës, zyrtar në Kryeministri

Publikuar: 29.01.2013 - 18:33

Prishtinė, 29 janar – (E plotėsuar)Hamdi Sopa, zyrtar pėr informim nė Zyrėn e Kryeministrit tė Kosovės, ka vdekur tė martėn pasdite, nė rrethana tė dyshimta nė lagjen Aktash tė kryeqytetit.Policia e Kosovės bėri tė ditur se Hamdi Sopa, 59-vjeēar, ka gjetur vdekjen, pasi dyshohet se ka rėnė nga kati i nėntė i njė ndėrtese, nė rrugėn “Agim Ramadani", nė lagjen Aktash, nė Prishtinė.
Ekipi mjekėsor ka konstatuar vdekjen, ndėrsa policia ėshtė duke e trajtuar kėtė rast si vdekje e dyshimtė.
“Ekipet pėrkatėse janė duke e trajtuar kėtė si nė rrethana tė pasqaruara. Ka mundėsi qė personi tė jetė rrėzuar nga katet e epėrme tė njė ndėrtese aty. Ka mundėsi qė ta ketė shtyrė dikush, ose ka mundėsi qė tė jetė vetėvrasje”, ka thėnė pėr Telegrafin, Flora Ahmeti, zyrtare pėr informim nė Policinė e Kosovės.
Zyra e Kryeministrit e konfirmon se personi i vdekur ėshtė Hamdi Sopa, duke u bazuar nė deklaratėn e policisė.
“Jemi tė tmerruar nga ky lajm”, tha Arianit Bytyqi, shef i Zyrės pėr Informim tė Kryeministrisė, pėr Gazetėn Jeta nė Kosovė.
“Ai dje ka qenė nė zyrė dhe gjendja e tij emocionale ka qenė e mirė”, u shpreh Bytyēi.

shyqa29.01.2013/23:15

cka ska mundesi... lumet na per policine tone qe skene ne gjendje bash kurregjo me bo. kur to puna per hajna tkerreve, thojne jaaaa, smerremi ne me sende te imeta, kur ndodhin kesi vdekje super te dyshimta thojne, jAaa u kry prej profesionaleve, skem na cka bojme.... ptu zoti ju marrofte!

ensar29.01.2013/20:22

Kush tjeter pos e madhja PDK qe i bon keto pune