Ekstradohet drejt Milanos 51- vjeçari shqiptar

Publikuar: 29.01.2013 - 17:38

Tiranė, 29 janar - Interpol Tirana ka ekstraduar sot nėpėrmjet aeroportit “Nėnė Tereza” drejt Italisė, shtetasin shqiptar, Gjovalin Shan Guri,  51 vjeē, lindur nė Shkodėr.Ky shtetas, akuzohet nga autoritete italiane se nė vitin 2003, nė bashkėpunim me shtetas tė tjerė shqiptarė kanė marrė pjesė nė fshehjen dhe trafikimin ndėrkombėtar tė drogės tip kokainė, raportojnė mediat shqiptare.

Nė vitin 2009 autoritete gjyqėsore tė Milanos nė Itali kanė lėshuar urdhrin e arrestit pėr veprėn penale tė “Trafikimit tė lėndėve narkotike”.

51- vjeēari ėshtė arrestuar nga autoritete shqiptare nė korrik tė vitit 2012-tė ne qytetin e Shkodrės.

 

Mali Sadiku30.01.2013/18:21

Dy shqiptar u vran, nje familje u zu me 11 kg droge, nje tjeter u extradua per droge !!! diri kur me keshtu ??
por kur dihet se nga vijne dhe qfar pushtetaresh kan asgje nuk eshte per tu habitur .