Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Ujmirë

Publikuar: 16.01.2013 - 11:54

Klinė, 16 janar - Policia e Kosovės njoftoi se ka arrestuar njė person, i cili dyshohet se vrau 46 vjeēarin, Rexhė Raci, i cili u gjet i vdekur dje nė fshatin Ujmirė.

Sipas njoftimit tė Policisė i dyshuari ėshtė rreth 45 vjeē dhe nė shtėpinė e tij janė gjetur edhe njė pistoletė “M-57” e cal.7.62x25mm, si dhe njė karikator me gjashtė fishekė tė cal.7.62x25mm.

I dyshuari pas intervistimit, me urdhėr tė prokurorit ėshtė ndaluar pėr 48 orė. Hetimet janė duke vazhduar.

ligjet17.01.2013/07:26

Se pari denimet per arme mbajtje si ne Evrop askush smban arme se denohet 20 vjet burge,pastaj per ... sje burg te prjetshem. po na jemi larg se per nje fjal goje vritet njeri ncncn

tushi16.01.2013/15:12

kur dojn i zane ... sesit mbrenda 24 ore kur nuk dojn shkojn 24 vjet

Xhevdeti16.01.2013/14:34

Une do ti kisha arrestuar qeveritaret ligjdhenes e pastaj ... sesit, ... sesit nuk jane fajtore perderisa nuk aprovohen ligjet me te renda ne Parlamentin e Kosoves dhe te Shqiperise.Si pjese krimi jane edhe qeveritaret te cilet nuk i miratoine ligjet kapitale kunder kriminelve te cilet marrin jete njerezish cdo dite ne keto hapsira shqiptare.