Nga përplasja e trenit me veturë vdes 22 vjeçarja, lëndohet i vëllai

Publikuar: 07.01.2013 - 18:51

Tiranė, 7 janar -  Aksident i rėndė hekurudhor nė periferi tė kryeqytetit, ku pas pėrplasjes sė njė automjeti nga treni i rrugės Tiranė-Durrės ka humbur jetėn njė 22-vjeēare dhe ėshtė plagosur rėndė vėllai i saj vetėm 21-vjeē, transmeton BW.

Ngjarja ka ndodhur pasditėn e sotme shinat e linjės hekurudhore Tiranė-Durrės, kur automjeti tip ‘Ford Focus me targė TR 73 58’, teksa udhėtonte nė pjesėn fundore tė rrugės ‘Jordan Misja’, i ka prerė rrugėn trenit.

Pėr pasojė motėr e vėlla janė plagosur rėndė dhe janė nisur menjėherė drejt Spitalit Ushtarak. Ku mėsohet se Kristjana Ndosha humbi jetėn sapo mbėrriti ndėrkohė qė bluzat e bardha po bėjnė tė pamundurėn pėr jetėn e vėllait tė saj 21-vjeēar. Policia bėn me dije se shkak paraprak i aksidentit tė jetė makina qė i ka ndėrprerė rrugėn trenit, si dhe pakujdesia e drejtuesit tė mjetit.