Vrasja në Prizren, pasojë e mosmarrëveshjeve familjare

Publikuar: 03.01.2013 - 17:36

Prizren, 3 janar – Mosmarrėveshjet familjare ndėrmjet E. K., nga Vėrmica, dhe F. N., nga fshati Gjonaj i Hasit, dyshohet tė kenė qenė tragjike pėr kėtė tė fundit, i cili ėshtė vrarė me armė zjarri tė llojit TT, tė mėrkurėn, nė orėt e mesditės nė oborrin e qendrės tregtare "Ben-Af" nė Prizren, pas njė zėnke qė kishte filluar nė brendi tė kėtij kompleksi afarist, raporton korrespodenti i Kohės Ditore.

Ndėrkohė, pjesėtarėt e policisė kanė arrestuar dorasin e dyshuar E. K. dhe tre djemtė e tij, si tė dyshimtė pėr kryerjen e veprės penale. Nė Polici janė shoqėruar edhe tre persona tė tjerė nė cilėsi tė dėshmitarėve.

Burime tė gazetės brenda Prokurorisė sė Qarkut kanė bėrė tė ditur se nė “bazė tė hetimeve fillestare, dyshohet se vepra penale e vrasjes ėshtė kryer pėr motive tė ulėta”. 

Sipas kėtij burimi anonim, dorasi E. K. dyshohet se ka vrarė dhėndrin e tij, F. N., pėr shkak tė mosmarrėveshjeve familjare. 

Ky version ėshtė konfirmuar edhe nga njė i afėrm i viktimės, i cili po ashtu ka folur nė kushte anonimiteti. 

d bytyqi14.02.2013/20:36

marre ju kft o shqiptar qka po bani se hor ubam

Enuar03.01.2013/21:36


Nga aj Vend jane te njohur per keso Budallaqe te liga.

ermali03.01.2013/19:47

puna katundarise...shkoni ore neper fshatra.na keni flliq qytetin. ... sja nuk eshte Prizrenit por ka ndodhur ne Prizren.

Ilyric 03.01.2013/18:34

O Popull i marr po deri kur ore, boni ore pak pauz se u faruam te gjith, po ku vritet dhenderri per mosmarrveshje familjare o popull tangall.