Itali:10 vjet burgim dy shqiptarëve për trafik të drogës

Publikuar: 22.12.2012 - 21:00

Trento (Itali), 22 dhjetor - Dy shqiptarė janė dėnuar me 10 vjet burgim nė Trento tė Italisė, pėr trafik ndėrkombėtar tė drogės.

Tė dėnuarit nga Gjykata e Apelit nė Trento janė dy shqiptarėt e vėnė nė pranga gjatė operacionit tė policisė italiane i koduar “Sherifi, transmeton Shekulli Online”.

Tė dėnuarit akuzohen pėr trafik ndėrkombėtar tė drogės, njė pjesė e sė cilės e transportonin nga Holanda, dhe njė sasi tjetėr nga Shqipėria dhe Kosova drejt Italisė.

Nė total ngarkesa e sekuestruar ishte 150 kg heroinė dhe rreth 60 kg kokainė.