Skenderaj: Vetëvaret një 57 vjeçar nga fshati Klinë e Mesme

Publikuar: 22.12.2012 - 16:17

Skenderaj, 22 dhjetor – Bedri Ajeti, 57 vjeē, nga fshati Klinė e Mesme e Skenderajt, ėshtė gjetur i varur nė litar, tė shtunėn paradite.  Trupi i pajetė i varur nė litar ėshtė gjetur nė katin e dytė tė njė shtėpie tė pabanueshme nė fqinjėsi dhe mjeku kujdestar, i cili ka dalė nė vendin e ngjarjes, vetėm ka konstatuar vdekjen e viktimės.

Nė vend tė ngjarjes ka dalė edhe policia e cila ka kryer ekspertizėn, sipas tė cilės, te viktima nuk janė gjetur shenja dhune. Besim Hoti, zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės pėr rajonin e Mitrovicės ka konfirmuar se “nuk ėshtė gjetur asnjė shenjė, e cila do tė mund tė ēonte te ndonjė dyshim. Ekspertiza ka konstatuar se nuk ka elemente pėr vdekje tė dyshimtė”.

Trupi i pajetė i viktimės me urdhėr tė prokurorit i ėshtė dorėzuar familjes.

 

besi23.12.2012/09:57

duhet bile me zbulu se qka ka ndodhur me njeriun se ka vdekur

ahmeti22.12.2012/23:39

po kto raste nuk duhet as ne medija elektronike e as ne ato shkruara sepse ka shume njerz qe motivohen prej ktyne rasteve prandaj duhet shkurt e shqip me than ka vdek pa e lajmruar shkakun.

seki22.12.2012/19:50

ngushllime per familjaret se me tu dhimt familja se aj bash hiq sse fajdja e kocka ja bon qdo kujt po edhe policia u desht me marr mase per fajdexhit