Kosovari me BMW, 240 km/h nëpër tunel

Publikuar: 21.12.2012 - 21:55

Luzern, 21 dhjetor - Policia nė qytetin zviceran Luzern ka kapur njė 22-vjeēar nga Kosova, i cili po e ngiste veturėn me shpejtėsi 240 km/h nėpėr tunelin e qytetit, ku shpejtėsia e lejuar ėshtė vetėm 100 km/h.

Automjeti i vozitėsit tė pasionuar nė shpejtėsi ėshtė ndaluar, ndėrsa patentė shoferi i ėshtė konfiskuar nė vend tė ngjarjes.

Policia e Luzernit thotė se bėhet fjalė pėr kosovarin, i cili ishte ndaluar gjatė gushtit tė kėtij viti dhe se ai nė njė proces gjyqėsor ka pranuar se kishte vozitur veturėn e tij me kėtė shpejtėsi nė zonėn ku shpejtėsia e kufizuar ishte 100 km/h.

Nė rastin e fundit kosovari nuk kishte pranuar se kishte vozitur nėpėr tunel me atė shpejtėsi. Por, policia kishte siguruar prova nga ekspertiza e vet dhe ia kishte konfiskuar veturėn e tipit BMW 6.

Nė fund shqiptari nga Kosova ka pranuar se ka nxituar me veturėn e tij pėr tė testuar (auspuhin) nė BMW-nė e tij, raportojnė mediet lokale nė Luzern, transmeton Albinfo.

xu22.12.2012/23:30

le te shesin mend shqipttart e shkret ne vend te huaj po ky veq vetevetes po i ban dam more se pe patent paska me hy prej fillimit po kjo nuk asht gja se mbase e ka marr 1 her e merr apet po vetem mbas 5 viteve po ktu hyn edhe nje gjobe kogja e madhe ma se paku 10 fr per kilometer teper se eshet e lejuar edhe mos te mbushen mend shqiptart jo

rifa22.12.2012/19:42

nuk ka faj se ne kosove i ka nga ... rocen e kur u hyp ne vetur lluksoze ka mendu se do me ushty me zogj te malit

til22.12.2012/18:01

a ja vlen me komentu per kete pune a
budallakia ska skej as fund

gjogi22.12.2012/16:18

o bravo te qoft o trim i maleve...hallall te koft se ju ki kallzu zvicranve qka jon gumat e kerrit se ata jon msu me ec me KERKUAL neper autobahna...mos ta ndin hiq, e pagun ni denim edhe je LORD OF STREETS...ama mos u trimno me gra prap shpejt, se shpejtesia sesht zgjidhje...ama qe e ki kallzu burrninm,hallall te koft, se zvicrant tuten edhe prej bibrecave...zzharritjau gjethmon...
Pershendetje,pejoni

saki22.12.2012/15:32

Jo ju po thuani pse po na qesin vetem neve shqipetareve!! Mos u habitni fare se une kur jam ne Kosove trishtohem nga vozitesit me numra te Zvicrres. Shqipetaret nga Zvicrra sipas mendimit tim kur gjinden ne Kosove drejtojne automjetet sikur se ata te ishin te vetmit ne trafik. Ne relacionin Peje Ferizaj jam tejkaluar me nje shpejtesi te hatashme nga shofera te tille. Shoferat shqipetare nga zvicrra nuk mbajne as distancen nga veturat e tjera !!! Keshtu qe ata jane me te rrezikshmit ne trafikun Kosovare gjate veres!!! Une kisha thene se ngasesist e veturave me nujmra te zvicrres keshtu duhet me ua be! Se ne vndet ku jetojene sillen kogja mire qety te gjorit i paska ndodhe por nuk eshte per te ardhur gjynah fare. Edhe ne Kosove qeshtu duhet me ua be te njerezve te pa ndergjegjshem. I nrengosuri nga Norvegjia

serengeti22.12.2012/12:43

Vetem nje kopje nga arabet e FRANCES EUROPA po rrezikohet nga njerze te pa ndergjegjeshem.

kukitzta22.12.2012/12:37

po ku pona qesin vetem neve shqiptarve bre neper lajme po pse spi qesin poullin e vet bea pak e paska qu jeto jeten sa je i ri se kut plakesh as ne kam nuk munesh me hec e le ma mi kqyr automjetit

izeti22.12.2012/11:59

o djem kur te doni me i provue veturat
hajde te na ne gjermani se ju ne zvizerr nuk kini autobana per 220 km.

Flamuri22.12.2012/11:57

@Dipiperon Nuk ka feja ketu kurfar lidhje por kultura familjare. Per deri sa prindi ja rreh krahun djlait bravo djali jem se ma i miri je per sende te keqija Shqipetaret kan me qen te keqinj.Ne i kemi gjenet e prishta gjith ai sundim i kemi mare gjithmone vetem sendet e keqija.

Faik22.12.2012/10:44

SHume her kam kalue per ata Tunela dhe shum te mir jan te punuem e njeri prej tyre eshte se nese e kalon shpejtesin te fotografon pasi te dalesh nga ai tunel.

ardi22.12.2012/01:49

Po sigurisht se ky i shkret ka menduar se te gjithe ata pilot qe fluturojne ne hapsira qiellore e kane te lehte ta bejne kete pune.Ndersa ne pjesen e quajtur tunel apo "nentoke" nuk ka dal askush te e beje kete deri me tani dhe ja qe ky e paska bere kete.sigurisht se ligjet do ta "shperblejne" me ate qe e meriton..."ndeshkim".

kosovari sod22.12.2012/01:09

more duhet me ja hek patent shoferin per kejt jeten se thuaj se vetem ky paska pas ker te shpejt,e veq ky ja paska ngjit zotit per ko...une mu kan edhe e kisha perzan drejt kosoves per menjher jo me ajroplan po ne kom e kisha lan me shku.

nexhat karaqa21.12.2012/23:12

po ani qka qe ka vozit240 km h.Kosovari nuk o fajtor,fajtor eshre ai qe ka prodhu bmw mo shku 240km h.tunel komsor ska.MUSHE SHIPE FULL GAS .

tejnod21.12.2012/22:27

ka t shkojim ka nj budalleki e bojim qdo dit

lika21.12.2012/22:07

jo vetem qe ja marrin patent shoferin por i mirret edhe automjeti dhe do te kete pasoja juridike qe mund te denohet dhe do te denohet me burg. Duhet te jete i keaqur ky kopil nese nuk e largojne nga zvicrra...

Dipiperon21.12.2012/22:06


Mos po ndegjojm lajme te mira ose shembuj te mire nga shqiptaret? vetem marri, ku te shkojn veq magjupllake turp me te ardh qka jemi. Njerz pa Fe pa kurgjo, Feja eshte Kultur o Popull i nuk po gjaj fjal qfar Populli.