Firencë: Vritet 21-vjeçari shqiptar pas sherrit për femra

Publikuar: 15.12.2012 - 20:53

Firencė, 15 dhjetor -  Njė shtetas shqiptar ka gjetur vdekjen dje, nė orėt e mėngjesit, pas njė konflikti pėr njė femėr nė Itali. Policia ka bėrė me dije se zėnka pėr motive banale nė Firence i ka kushtuar jetėn njė 21-vjeēari shqiptar. Sipas mediave italiane, mėsohet se njė grup shqiptarėsh janė pėrfshirė nė zėnkėn e ndodhur nė orėt e para tė ditės sė premte. Si pasojė e konfliktit tė dhunshėm, nga plagėt e marra 21-vjeēari Shahin Tushe ka gjetur vdekjen nė spital, transmeton Panorama. Nga hetimet e kryera prej Policisė ėshtė mėsuar se viktima ishte emigrant shqiptar me leje tė rregullt qėndrimi dhe punėsimi nė Itali. Mediat vendėse bėjnė me dije se Policia italiane ka nisur hetimet pėr zbardhjen e ngjarjes. Nga dėshmitė e mbledhura, paraprakisht dyshohet se shkak i pėrleshjes mes dy grupeve qė ndodheshin nė diskotekė, ėshtė bėrė njė femėr. Autorėt e krimit mėsohet se kanė qenė njė grup marokenėsh. Ndėrkaq, emigranti shqiptar ka gjetur vdekjen nga hemorragjia.

nexhat karaqa16.12.2012/08:46

MA BUDALL SE SHIPARIN NUK MUNESH ME GJET.PO A VEQ NI FEMEN ISH KON NAT DISKOTEKA.PO NE DISKOTEKA KA FEMNA SI PESHQIT NE DETI O BAC A VRAHAT NIRI PER NI FEMER

Benhur Sejdiu15.12.2012/21:32

Si duket kan qen "vllëzrit" tan musliman nga maroko qe e kan shkatërruar at shqiptar qe duhet ta kemi me afer se "vllaun".. apo si thuni ju?