Bernë: Në aksident zinxhiror vdes Ejup Bajrami

Publikuar: 14.12.2012 - 20:45

Bernė, 14 dhjetor - Nė njė aksident tė rėndė zinxhiror qė ka ndodhur pasditen e sė martės nė Utzenstorf tė Zvicrės ka humbur jetėn njė shqiptar. Tragjedia ka ndodhur kur vetura nė tė cilėn ndodhej ai mbeti e ngujuar nė mesin e dy kamionėve. Nė po kėtė aksident kanė marrė plagė dhjetė persona tė tjerė.

Tre personat qė gjendeshin nė veturėn e ngujuar kanė pėsuar plagė tė rėnda, njėri prej tyre ėshtė ende nė rrezik jete, njofton policia kantonale e Bernės. Ata ėshtė dashur t`i nxirrnin nga vetura ekipet e specializuara pėr ndihmė. Ndėrkohė, njėri nga tė lėnduarit ėshtė liruar nga spitali.

Rruga nė tė cilėn ka ndodhur aksidenti ka qenė e bllokuar pėr disa orė.

Sipas informatave tė albinfo.ch, personi qė ka humbur jetėn nė kėtė aksident ėshtė Ejup Bajrami nga komuna e Drenasit, veprimtar i njohur i pajtimit tė gjaqeve nė vitet ‘90 nė Kosovė.

SHOKU MIKU VLLAU JON24.12.2012/21:27

Ejupi per mu isht shoku miku dhe bashk udhtari me i qmuar ne rrugtimin per LIR.E nderura familje,ju lutem ta ndani me mua nje pjese te dhimbjes,ngase kur ishte ma se veshtir ai ishteedhe vllau im,dhe me duket e pa mundur ndarja nga Ai.Le te na mbaj te fort ashtu siq ishte JUPA, kujtimi dhe madheshtia e vepres se tij.E kam previlegj ta mbaj per udhe rrefys dhe motiv shembullin e tij se si deri ne amshim mund te mbetesh BURR. Madhurim dhe rrespekt vepres se tij.Ngushllimet me te sinqert.IZET IBRAHIMI

Drenas16.12.2012/22:37

zoti e shperbleft

isa15.12.2012/21:25

pa pritur shkoj edhe nje atdhetar i devotshem i leht i qoft dheu i kosoves qe e deshti aq shume krah i djaht i baces anton qetta ngushllime familjes

ekrem istogu15.12.2012/21:13

ngushllime familjes e farefisit te ejupit me dhimbje te madhe e mora lajmin oer vdekjen e ejup bajramit.si bashk qyterar dhe bashk atdhetar shprehi hushlimet tethella familjesse ejupit

HEROI15.12.2012/13:01

NGUSHLLIMET ME TE SINQERTA NGA ZEMRA E IME PO ASHTU NGA ZEMRA E FAMILJES TIME PER FAMILJEN BAJRAMI ISHALLA PER GJENET EJUP BAJRAMI DHE ISHALLA NGA ZOTI I DERGOHET TER FORCIA FAMILJES BAJRAMI PER TE NDJERIN E TYRE EJUP BAJRAMI NGUSHLLIME

prishtinasi15.12.2012/11:06

ngushllime familjes se te ndjerite

Ekrem Ibrahimi15.12.2012/11:03

Ejup Bajrami ishte pajtimtar i fort qe ja donte Shqiptaris të miren!
Vdekja e tij e dhimbshme, humbja e tij e madhe per Shtetin e Kosoves!
Ngushllime familjes Bajrami dhe të gjithë atyre që e ja kanë dash të miren!

Gazi15.12.2012/10:42

Me vjen keq per Zotriun e Ndjer,kam qen vetem nja 100 Metra prapa ketij Aksidenti, e kam par gjendjen e Automjeteve, makina e Bardhe ka qen total e Ngjitur ne mes Kamjoneve, Trishtim i madh,nuk e kam ditur se ne Makin ndodhen Bashkevendas te mij nga Kosova,por kam par se ka te lenduar Rend dhe me Fatalitet, ka qen Trishtim te shiqohet, nga ora 14 deri ne ora 20 nuk ka levizur Asnji Automjet nga Burgdorf deri te Kriegshteten, un kam marr Ausfartin e Burgdorfit dhe kam pasur nje Paket me dergu ne Utzensdorf, rruga ansore kalon rreth Autobanit vetem nja 23 Minuta pas Aksidentit kam Kalu mu pran Ngjarjes,vetem 2 Mertra Anash ngjarjes, Trishtim qe nuk po muj te Harroj, pasi jam vet Vozites.
Me Nderin me te Madh e Ngushlloi Familjen qe e Humbi Zoteriun, Behuni te Fort, Ndoniher ne Komunikacion edhe nese nuk je Fajtor e humb Jeten, Ngushllimet e Mia Personale per ket Familje, mbasi Paska qen Shqipetar edhe Veprimtar i mir me Lot ne Sy e ndaj dhimbjen me Juve e Dashura Familje Bajrami, Zoti ju Ndihmoft dhe Zotriun Bajrami e shperbleft me Xhehnet. Ngushllime edhe Njiher

astrit shatri15.12.2012/02:53

ngushllime me te perzemerta fam.EJUP BAJRAMI shokeve dashamiret qe enjohen ejupin dhe gjith farefisin e tij.ZOTI UA QOFT SABRIN.

Bardhi15.12.2012/00:06

Ai ishte më shumë se pajtimtar!
Vdekja e tij e dhimbshme, humbja e tij e madhe!
Ngushllime familjes dhe të gjithë atyre që e kanë dashur!

kameri14.12.2012/23:48

Lajm pikllues!zoti ju lasht shnosh,familjes dhe farefisit te Ejupit.

Agroni14.12.2012/22:51

Ngushllime familjes dhe gjith shqiptarve.

Lulëzim14.12.2012/22:27

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës të cilën e deshi me shpirt!