Vrasje në Shkodër, në kërkim autorët

Publikuar: 20.11.2012 - 09:40

Shkodėr, 20 nėntor - Njė vrasje me armė zjarri ka tronditur mėngjesin e sotėm qytetin e Shkodrės.

Ngjarja ka ndodhur nė orėt e para tė mėngjesit nė rrugėn kryesore tė Shkodrės, shumė pranė godinės sė studenteve, ndėrsa nuk dihet ende identiteti i viktimės.

Mėsohet se ai ka ndėrruar jetė nė spital, raporton AS. Policia ka mbėrritur menjėherė nė vendngjarje dhe po bėn krehjen e zonės pėr tė identifikuar dhe autorėt, ndėrsa ėshtė gjetur njė ēantė nė tė cilin ndodhej njė armė kallashnikov.

Mendohet se ata mund tė jenė larguar nėpėrmjet rrugicave tė zonės.