Vdes biçiklisti i goditur nga automjeti në Gjakovë

Publikuar: 21.09.2012 - 18:56

Gjakovė, 21 shtator – Elvi P.(1952), ka gjetur vdekjen pasi ėshtė goditur nga njė automjet. Ngjarja ka ndodhur tė premten rreth orės 8 e 20 minuta nė rrugėn “Skėnderbeu”. Sipas njė informate tė policisė, viktima ishte duke ngarė biēikletėn, kur nga prapa ėshtė goditur nga automjeti qė po e voziste njė  ri, tė cilin mė vonė policia e ka identifikuar si Arbėr. K. (1989). Pas shkaktimit tė incidentit, ai kishte ikur nga vendi i ngjarjes. “Por efektivėt policorė menjėherė janė vėnė nė ndjekje tė drejtuesit tė automjetit dhe e kanė ndaluar atė nė afėrsi tė spitalit tė qytetit tė Gjakovės. Ai ėshtė arrestuar, i ėshtė konfiskuar konfiskuar automjetin me tė cilin ka shkaktuar aksidentin dhe me vendim tė prokurorit tė ēėshtjes  ky i dyshuar ėshtė ndaluar”, bėn tė ditur me anė tė njė komunikate Drejtoria Rajonale e Policisė nė Pejė.

Pas konsultimit me Prokurorin dhe kėrkesės sė familjarėve, trupi i pajetė i ėshtė dorėzuar familjarėve pėr ceremoninė mortore.

 

h.nuredini@hotmail.com24.09.2012/20:28

ngushllime te 2ave familjareve
boll keq ju paska ndodh
ne nje far menyre po e kuptoj ket djaloshin qe ka qen rruges per spital ne anen tjeter aksident i ran
1 fjal e urt qe thojn qashtu koka kane shkrume deri qaty mos u merziteni

Mehdi23.09.2012/18:33

Ne qoft se nenen e kam te sumuar nuk mundem ti mbys te gjithe udhtaret ne rrug.

burim krasniqi23.09.2012/16:24

nuk kam pas per arsyetim goditjen e biciklistit. sa per ndihmen e shpejt po dihet se kur vjen. mirepo i njejti nuk ka ik nga vendi i ngjarjes per tu fsheh nga policia, por ka vazhdu deri ne spital. ngushllime edhe familjes te biciklistit.

Bekoger22.09.2012/22:13

Te afer te Familjes e kam Viktimen,Po si more se si paska Nenen Smut,dhe e kuptoj por nuk jan kot more kerret endihems pare me Alarm qe te leshohet rruga,por ku me dite more tjert pa laram me leshue rrugen a dmth s etan qka po delshin ne rruge po u deshka mi myt a.Shume gabim valla tash ajo ka vdeke e ky Ngrati ka qen viktim ebudallakheve.Ngushlaj Familjarte per humbjen e ma te afrmit.

burim krasniqi22.09.2012/00:57

te nderuar, ngasesi nuk ka ik nga vendi i ngjarjes per tu fshehur. mirepo i njejti e ka godit se ka qen nen presion sepse e ka pas nenen e tij me sulm infark tuj e qu nw spital, ku edhe e njejta ka vdekur.