Vrau me gurë nënën e 2 fëmijëve, arrestohet dorasi

Publikuar: 16.09.2012 - 12:55

Pogradec, 16 shtator - Gjykata e Pogradecit ka dhėnė masėn arrest me burg pėr Ēelnik Meleqi, vrasėsi i Fatjola Sulės,.27-vjecari akuzohet se ka masakruar mė gurė, Fatjona Sulėn, nėnė e 2 fėmijėve. Ndėrkohė mėsohet se arsyet qė e detyruan ta godiste pėr vdekje me gurė dhe tė hidhte nė rrugė trupin e Fatjolės, ishin ato tė xhelozisė.

Sipas Prokurorisė viktima dhe autori kishin dalė nė lokalet e Pėrrenjasit dhe mė pas 24-vjecarja i kishte kėrkuar 30 mijė lekė, pasi kishin kryer marrėdhėnie seksuale bashkė. Meleqi ka kundėrshtuar dhe i nxehur dhe nėn efektin e alkoolit ka nisur ta godasė me gurė nė kokė duke i marrė jetėn.

E kanė vrarė me gurė, ia kanė copėtuar fytyrėn dhe mė pas e kanė tėrhequr zvarrė ta fshehin nėn urėn nė Qafė Thanė. Ky ishte fati i Fatjola Sulės, 24 vjeē, nėnė e 2 fėmijėve tė mitur, tė cilėt jetonin me gjyshėrit nė njė fshat te Librazhdit, pasi babai i tyre ishte divorcuar martuar nė Kosovė. Ngjarja e rėndė ndodhi mėngjesin e 13 shtatorit.

 

ermela spahi18.09.2012/13:00

nuk kane te bejne me zotin keto situata por me ndergjegjen e ketyre lloj femrash,qe mendojne se riten femijet duke shku me meshkuj per lek,ca kerkonte kjo me nji mashkull te martuar....si e kerkoj e gjeti goca e pafajshme e pese tatuazheve ne trup..se kuptoj ku ka vend per keqardhje ketu....

i drejti 16.09.2012/13:11

O ZOT i madh, a do te behemi ndonjeher n njerz, si do ta kuptojn femijet fatin e nenes se tyre, Zot i madh ndihmona si popull se nuk po dijm as qka po bejm, a mbytet njeriu ne kete form, ndodhin ne qdo vend, por ne jemi ndal nga kultura jone nga feja jone pa marre parasysh qfar feje, se ne fund e kemi vertetu se jemi gjakprishun shqiptari, qe siq duket do te jemi me kriminelet ne kete bote.