Aksidentohet për vdekje efektivi i policisë

Publikuar: 15.09.2012 - 16:32

Gjirokastėr, 15 shtator - Njė efektiv i policisė kufitare ka gjetur vdekjen gjatė njė aksidenti automobilistik nė Gjirokastėr.

Ngjarja e rėndė ndodhi nė orėt e vona tė mbrėmjes sė djeshme, kur makina nė tė cilėn udhėtonte 51-vjeēari Miho Mihali, nė aksin Krinė-Asim Zeneli, humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke u aksidentuar, transmeton TCH.

Efektivi i policisė, i cili mendohet se nė atė orė ishte duke u kthyer nga shėrbimi, ka marrė plagė tė rėnda si rrjedhojė e pėrplasjes sė fortė dhe ka humbur jetėn nė spital. Ndėrkohė, policia ka mbėrritur menjėherė nė vendngjarje dhe ka nisur hetimet pėr tė zbardhur shkaqet e aksidentit.