Pogradec, vret dy të afërm

Publikuar: 14.09.2012 - 18:15

Pogradec, 14 shtator - Njė ngjarje e rėndė ka tronditur pasditen e sė premtes qytetin e Pogradecit, ku njė i ri ka vrarė me armė zjarri dy persona, tė afėrm tė tij. Sipas informacioneve tė fundit policore, autor i krimit tė rėndė ėshtė shtetasi Romeo Myrtezai, 30 vjeē, i cili fillimisht ka qėlluar tė afėrmin Fatmir Muhaxhiri dhe mė pas vėllanė e tij, informon TCH.

Tė shtėnat janė dėgjuar nga fqinjėt, tė cilėt kanė njoftuar menjėherė policinė, e cila kur ka mbėrritur nė vendin e ngjarjes ka vėnė nė pranga 30-vjeēarin.

Nga burime policore zyrtare mėsohet se motivet e ngjarjes kanė sfond familjar, pasi viktima e parė, 65-vjeēari Fatmir Muhaxhiri, ishte gjyshi i bashkėshortes sė Myrtezait.