Kelmendi i kërkuar në Bosnjë ka ikur në Kosovë?

Publikuar: 14.09.2012 - 12:35

Sarajevė, 14 shtator -  Naser Kelmendi, i cili i ėshtė shmangur arrestimit gjatė njė aksioni policor nė Bosnjė kundėr krimit tė organizuar, ndodhet nė Pejė  dhe sot do tė shpallet fletarrestim ndėrkombėtar pėr tė. Kėshtu paralajmėrojnė sot mediet e Bosanjės e Hercegovinės.

Se ėshtė nė Pejė Naser Kelmendi, i cili ndodhet nė listėn e zezė amerikane si njė narko diler i rrezikshėm, pėrveē TV Federale tė BeH, ka pohuar edhe ministri i  Sigurimit i BeH, Sadik Ahmetoviq.

Mė herėt, avokati i Kelemndit, Midhat Koēo, kishte pohuar se me klientin e tij kishte biseduar me telefon dhe se ndodhej nė Mal tė Zi. Por, askush tjetėr nuk ka mundur tė kontaktojė me tė nė numrin e telefonit tė dhėnė nga avokati. Po ashtu ministri i Brendshėm i Malit tė Zi kishte pohuar se nuk ka informacione pėr vendndodhjen e Kelmendit nė Mal tė Zi.

Gjatė aksionit tė para disa ditėve ishin kontrolluar mbi 40 lokacione dhe arrestuar 25 persona, ndėr ta edhe ish-shefi i Departamentit tė drogės  tė Agjencisė pėr hetime e mbrojtje, Bojan Cvijan.

 

 

BUKA E KOSOVES16.09.2012/11:38

gjithmon tradhetaret kan ... heronje e fundi kurr sju ka dal me lule, po do ta vujn nga zoti siq e vuajten edhe te tjer tradhtar qe ... n heronjet e kombit shqipetar, kshtu ju flet gjaku i deshmorve te kombit dhe lufetaret e liris QE U VRAN NGA KETA
VIRGJIL ESLSHANI, AVNI ELEZI, SMAJL ELEZI, ISUF ELSHANI, AFRIM HALITI, BEKIM MUSTAFAJ, JAKUP OSMANAJ VISAR BRAHIMAJ,KINDAPIM DHE MASAKRA E FIDAN SHABIT NE PEJE E SHUM VRASJE NE KOSOV BOSNJE E SHUM PLAGESA E TENTIM VRASJE DHE QE E DIN EDHE FEMIJA NE SHKOLLEN FILLORE PARA SE ME E MSU ALFABETIN E DIN QE KETA KELMENDET E KERKUAR NE KRYE ME NASERIN , XHEKEN SHEFQETIN, ME PARE TE NARKOTRAFIKUT QE E DIN KREJT POLICIA E KOSOVES QE BASHKPUNOJN EM TA EDHE JAN ARGATET KRYESOR NE VRASJEVE TRAFIKIMIT TE DROGES DHE MSHEFJES SE DOSJEVE BASHKPUNIM NE VRASJE DHE EN TE GJITRHA KRIMET VJEDHAJ E DROGES NE PRISHTIN, KREJT KETO JAN PUNTORET E KETYRE KRIMINELAVE , EDHE QE VETEM DIKUSH LET DESHMON EN PEJ E RRETHIN SE NUK E DIN KET EDHE NE PAZAR TE GJOVE E DIN SE

zoti nuk eshte mace me grith14.09.2012/13:14

naseri me siguri qe ashte mare me krim ne cfar shkalle askush nuk e din, per amerikanet sikurse te ish aq i rrezikshem ata moti ja kishin bajte pendlat sidomos kur dihet se ai eshte aktiv ne kosove bosnje dhe mal te zi ne satelitet e amerikes.
por mua me duket se kja pune me shume i pergjan ndjekja e shtrigave sidomos neqoftese shtriga eshte shqiptar, kryesoret e gjygjit "boshnjak" dhe njesive speciale jane serb te cilet edhe vete e kane te kaluaren te njollosur!
te gjuan shqiptaret per ta eshte normal se ate e kan trashigu ne kohen e YUges ku serbet e boshnjaket qene ma te dalluarit per ti rrahe"iredentiste" shqyptare apo sic i emertoj milloshi nevaljali siptari, ata te mramet e leshuan kosoven jo pse dehiruan por se janisen shoket e tyre serbet te ... jne vet ata boshnjaket e dashur.
e njeta gje ndodhi me Gashin i cili ishte nje kriminel ne minijatur por veprat e tija ishin me nje rendesi me te madhe sepse ai ishte shqyptar dhe u denua me 25 vjet kurse kriminelet e luftes me 28 vje