Tahir Dalipit i konfirmohet aktakuza

Publikuar: 12.09.2012 - 17:54

Gjilan, 12 shtator - Prokuroria Publike e Qarkut nė Gjilan ka ngritur aktakuzėn ndaj Tahir Dalipit, i cili dyshohet se mė 28 prill tė kėtij viti, nė kafiterinė “Oops Bar”, me paramendim dhe me dashje e ka privuar nga jeta tani tė ndjerin Liridon Dushica. Aktakuza i ėshtė konfirmuar Dalipit dhe ai shumė shpejt pritet tė ballafaqohet me dėshmitarėt. Kjo ngjarje kishte tronditur opinion gjilanas andaj edhe interesimi rreth zbardhjes tė sė vėrtetės, nė veēanti nga familja-pala e dėmtuar, ėshtė jashtėzakonisht i madh.

Sipas aktakuzės sė ngritur nga prokurori Afrim Shefkiu, i akuzuari Tahir Dalipi dyshohet se nė mėnyrė dinake e ka nxjerrė briskun nga xhepi dhe e ka goditur tri herė nė kraharor, nė gjoks e nė shpinė Liridon Dushicėn, me ē`rast i ka shkaktuar plagė vdekjeprurėse, nga tė cilat ai ka vdekur nė QKUK, njofton rajonipress.

Tahir Dalipi akuzohet pėr veprėn penale “vrasje e rėndė”. Ai ka pranuar nė prokurori veprimet inkriminuese.

Sylė Dushica, prindi i tė ndjerit, i ėshtė bashkėngjitur ndjekjes penale, duke dyshuar se nė kėtė konflikt janė tė implikuar edhe Artan Maliqi dhe Veton Behluli.

 

bajrushi12.09.2012/18:10

Drejtsia duhet ta thot fjalen e vet,dhe jo te deshtoj sikur shum her tjera.