Vrasje dhe plagosje në Shkodër

Publikuar: 24.08.2012 - 13:23

Shkodėr, 24 gusht - Nė fshatin Bardhaj tė rrethit tė Shkodrės, ka mbetur i vrarė njė 20-vjeēar si dhe ėshtė plagosur vėllai i tij.

Ngjarja e rėndė u regjistrua rreth orės 20:00 tė mbrėmjes sė tė enjtes. Dy vėllezėrit, Gjin dhe Xhevahir Guri janė qėlluar nė oborrin e shtėpisė nga komshiu i tyre.

Si pasojė e plumbave tė marra, gjeti vdekjen e menjėhershme 20-vjeēari Gjin Guri ndėrsa u plagos vėllai i tij, Xhevahir Guri.

Sapo ka marrė lajmin, policia e Shkodrės ka mbėrritur nė vendngjarje dhe ka nisur hetimet e para.