Babai hedh foshnjën nga dritarja

Publikuar: 31.07.2012 - 09:29

Tirnaė, 31 korrik - Njė ngjarje e rėndė qė tronditi Tiranėn mbrėmjen e sė hėnės ka shokuar opinionin e gjerė. Babai hodhi nga kati i katėrt i Maternitetit “Koēo Gliozheni” foshnjėn e porsalindur.

Burime tė policisė sė kryeqytetit tregojnė se foshnja ishte tre ditėshe dhe e seksit mashkull, transmeton TCH.

Blutė e Tiranės thanė se i dyshuari pėr ngjarjen ėshtė Hysen Biba dhe se policia u vu ne ndjekje pėr kapjen e tij.

Nė kryeqytet u ngritėn disa postoblloqe, ndėrsa nė operacion u pėrfshinė edhe forcat e ndėrhyrjes sė shpejtė.

Mėsohet se ngjarja ndodhi nė momentin kur nėna nuk ishte nė dhomėn e maternitetit dhe foshnja ndodhej vetėm me tė atin. Pasi e hodhi tė miturin nga dritarja e maternitetit nė katin e katėrt, babai u largua me automjetin e tij.

Mjekėt u pėrpoqėn t’i shpėtonin jetėn foshnjės, por ajo nuk mundi tė mbijetojė pėr shkak tė lartėsisė sė madhe nga ku u hodh.

Policia po heton pėr shkaqet qė kanė ēuar babanė tė ndėrmarrė kėtė veprim, ndėrsa thuhet se para se tė ndėrmerrte kėtė akt, ai kishte debatuar me bashkėshorten. Ndėrkaq nėna e shokuar nga ky veprim ėshtė nėn kujdesin e mjekėve dhe psikologėve nė Maternitet. Paraprakisht thuhet se babai vuante nga depresioni.

 

Dardan Ibishi31.07.2012/21:54

@burr se jo mahi!! Shum punte te madhe ka bo me hudh femin edhe me te vertet e paska tregu veten burr!! Ai qe eshte burr nuk bon gjera qe krahasohen me nje tru te femijut!! Po si qo qoft shpresoj qe ai te merre dhuraten e merituar per kete qe ka bere!

arta31.07.2012/20:25

me te vertet shpend ja ke qellu se vetem njerzt e cmendur se duan as femiun as gruan me mir nje grua qe ta msue dikush po e done se ajo qe pata spo di,dhe burri tramak po ik nga fmiu i vet shkon strehohet te qelbsiart,fukarrallek dhe holkaus sjelllin edhe njerzt qe i thone veti qe dine shume e ne te vertet sdin asgje.

faza31.07.2012/19:52

po nuk ka faj gruja o ti burri pa mahia po te duket mir he burrni me gjujt fmi te posalindur,a burr eshte ky po kafshe eshte,po nese se do grun mos e gjuj femijen as te madh sduhet te ja prishesh jeten,po faqja e zez kane hy do gra pa nder dhe jane ba faqja e zez po e ndyjn boten edhe ktu ku me dite cka ka ndodh ne dite te sotit hyn gruja me i pas 50 vjet ta prish fmin e nena fajtore aty pasi done ta cmendin nene e femiun a e done gjoja

shpendi31.07.2012/19:07

eshte vertet nje tmerr i papare,nje holokaust i papar por qe ndodh edhe ne shqiperi ne ket vend ku per mendimin tim atje shumica e njerezve vuajn nga nje sindrom i qmenduris sikurse ne vendet arabe qe atje vret femiun ose gruan per asgje,edhe pse nese ka pas ndonje rast ktu po a hudhet femija oreeeee,qka ka faj ai!! ai eshte sjell ne jet pa fajin e tij,un mendoj qe ky person nese denohet me burg te perjetshem eshte pak,ky duhet te vritet pa asni pik dyshimi.

Raliteti31.07.2012/18:14

Si do qoft o vllazni e motra ka qen i tij apo ska qen i tij nuk u desh me qujt femi por kta njerzi jan te pa shpirt

breshri31.07.2012/17:41

ky e paska dit q so fmija vet me siguri po sidoqoft kjo q ka ber asht tmerr shqiprija po perparon ?

ska faj fmia31.07.2012/17:26

nuk ka fmia faj nese gruaja te zemron. E denon ALLAHU ket te pa shpirt .E denon edhe lixhi nuk duhet te leshohet ne liri ky satan

I marri!31.07.2012/17:23

Nuk di ne cfare gjendje mundet te kete qene ky "njeri", ama asgje, hiq asgje, nuk e arsyeton kete akt makaber te ketij monstrumi. Po c'faj ka mundur te kete pasur foshnja e posalindur? E vetmja pergjigje ne kete pyetje mundet te jete Fatin qe paska pase te te kishte "baba" ty

burr i mjerr 31.07.2012/17:06

popull i kosoves shqiperia esht shum e mjer popuuli po vret veten po ... sin njeri tjerin kurse ceceni nga kukesi odhi beben nga dritaria se nuk kishte besim te gruaja e fet qe ishte femija e tij mjer shqiperia vetem luvta civile mund te sjelli paqe ne kete vend te mjer ju kosof flisni per cecenet se zoti do ju bekoj posht cecenet

xija31.07.2012/16:34

zoti mos elasht pa e denuar edhe kurr zoti mos egezoft ate njeri qe e hudh pasurin e jetes femija është pasuria enjeriut

burr se jo mahi31.07.2012/16:04

prap gruaja le te fjalos burrin. Hmmmmmm...