Gjermani e kosovarja, viktima të aksidentit në Kroaci

Publikuar: 28.06.2012 - 20:34

Zagreb, 28 qershor – Nė njė aksident trafiku qė ka ndodhur sot pak pas orės 7 tė mėngjesit, nė autostradėn Zagreb-Split, kanė humbur jetėn njė shtetas gjerman 38-vjeēar dhe njė shtetase e Kosovės, njofton gazeta online Veēernji list, nė bazė tė raportit policor.

Me shikimin e vendit tė ngjarjes ėshtė konstatuar se aksidenti ka ndodhur kur shoferi i veturės KIA me targa gjermane ka humbur kontrollin dhe ka goditur njė mburojėn metalike, nga e cila pastaj ėshtė dėbuar prapa nė asfalt. Automobili pastaj ka goditur sėrish mburojėn metalike e nė fund ėshtė rrasur nė shenjėn e trafikut. Nga fuqia e goditjes vetura ėshtė ndarė pėrgjysmė.

Trupat e viktimave, emrat e tė cilėve nuk janė kumtuar, janė bartur nė spitalin e Shibenikut, ku do tė bėhet edhe obduksioni i tyre. 

florida hasani 05.09.2012/19:45

Ju shpreh ngushllimet e mija familjes Bobi dhe familjes Alijaj qe shpirti i tyre te prehen ne paqe zoti jau dhasht gajretin familjev tyre Ngushllime edhe njeher.

miranda 16.07.2012/13:08

shoqja ma e mra humbi jeten tragjikisht u preft ne paqe se shum gjynah te miret po i merr zoti e keqinjet nuk i merr se i keqi as zotit nuk i von po i miri sa gjynah

shkendija suedi 08.07.2012/21:32

Ju shpreh ngushllimet e mija familjes Bobi dhe faniljes Alijaj qe shpirti i tyre te prehen ne paqe zoti jau dhasht gajretin familjev tyre Ngushllime edhe njeher..

Edona Avdullahaj06.07.2012/22:10

Familja Avdullahaj ju shprehin ngushlime familjes Alija

kosovare03.07.2012/17:56

i shprehi ngushllime familjes alija nga peja dhe familjes bobi nga gjakova

a.g02.07.2012/19:08

gjermani edhete muhamet alija nga peja me nenshtetsi gjemane nagase gjermanija nuk lejon 2 nenshtetsi ndersa femra ishte sheribane bobi alija nga gjakova dhe ishte bashkshortja e tij per kto imformata jam e sigurt sepse jam mbesa e metit shpirti i tyre u preft ne paqe dhe mos folni me ja fut pafidhje se osht qyna

linda mazdreqka02.07.2012/17:46

shqiptar dhe vetem shqiptar . nje kshill per py mos hy ne gjyhah kur nuk din se kush jan turp per ty allahun ne havale te paq ti.dyt kan qen shqiptar.diajli ka qen nga peja dhe nga nje familje shum te mir dhe te ngritur.po ket e kan shqiptart.ngushllime per familjen Alija dhe Bobi

linda 02.07.2012/17:43

shqiptar dhe vetem shq

nexha02.07.2012/15:49

o zot si ndodhi kjo mos merziti

deqani202.07.2012/14:11

ngushllime familjes alijaj edhe familjes bobaj ju lutem shqiptar mos komentoni sene pa lidhje asht mekat atyre ju qoft dheu i leht u prefshin ne paqe ngushllime

flora02.07.2012/12:55

ohh njerz a merrni vesh ju se burr e gru jan kon dhe jan te dyt shqiptar e jan kan rruges per kosov e ju lutem mos beni komente palidhje per te ndjerit se hini ne gjynah... Meti dhe Boni do te na mungoni shum kurr sdo tju harrojm ngushellime familjes alia dhe bobaj ,

nesret jasiqi02.07.2012/10:57

ju shpreh ngushllimet me te perzemerta na takoft allahu ne gjenet

nesret jasiqi 02.07.2012/10:56

ju shpreh ngushhlimet me te perzemerta allahu na takofte ne gjent

ggg30.06.2012/21:36

veq mos komentoni pldh se te dyt shqiptar jon bile familjar i kom

a.g30.06.2012/19:09

ai gjemani eshte shqiptar nga peja me nenshtetsi gjermane ndresa femra eshte naga gjakova jam nje e afert e tyre dhe per kete jam shum e sigut u prefshin ne paqe.

ardian shala30.06.2012/15:56

soti ju lasht shmosh dy famijev si kah peja sih tezakve kah deva eh gjakoves ngushllime ardiani meh familje nga gjermania

argjenda30.06.2012/15:55

Ngushllime te perzemerta familjarve. Sa per citimin ''Ai gjerman''' vjen nga ajo arsye se ai e ka passin gjerman ateher nuk munen kta me dit a u kan shqiptar a jo.Nasionalitetin e ka ndru kshtu qe esht gjermon Ngushllime Familjes tyre.

Nga Bochumi30.06.2012/15:45

"Shqiptar dhe vetem Shqiptar"

Kuuuuurr mos fol pa dite gje..dy viktima ti po shprehesh ne at menyre,....dy viktima me mall per vendlindje humben jeten kurse ti mund te shprehesh ashtu..po flet pa dite ...por nese familjaret i lexojne keto?
Jane dyte Pejan, dyte shqiptare..dyte shkuan me mall per te shkuar ne Kosove..te paren se bashku..por ja qe fati ishte tjeter.

Nga Bochumi30.06.2012/15:36

Ngushllime familjes Alijaj dhe Bobaj,zoti u ndihmofte ne kto momente te veshtira, ne qe e njoftem Metin me bashkshorten e tij jemi me ju ne kto momente te veshtira.Per kto raste mungojne fjalet ngushlluese por thuhet se zoti i merr te miret ma heret afer veti.

bujari30.06.2012/15:31

Ngushllime nga peja

.......30.06.2012/12:10

o shqiptar mos folni palidhje se dyt jon shqiptar ngushlime familjes alija edhe bobaj ishalla shpirti i tyre ne gjenet

i shprehi ngushllime familjes alija nga peja dhe familjes bobi nga gjakova se ai gjermani eshte muhamet alija nga peja kurse femra ka qen bashkshortja e ti ngushllime familjeve shpirti i tyre u preft ne paqe30.06.2012/01:16

mergimtar ju lutem pushoni sa ma shum rruges se ky aksident ka ndodhur vetem nga lodhja

deqanasi29.06.2012/22:26

ngushllime familjes e ju te tjert mos mos shkruni pa lidhje se ju sdini gja e mos folni e mos hini en gjyna rrespekt per te vdekurit ngushllime

bardh bardh29.06.2012/13:02

mo ma rond pejon jan dyt qe kan vdek ngushllime familjes lipa nga peja

Pejoni29.06.2012/11:18

Ai gjermani 100 perqind esht shqiptar duke ardhur ne pushime verore ne Kosov. Gjermanija nuk lejon 2 Shtetčsi, e per kete arsyje esht i pajisur me Nenshtetsind Gjermane. Po me vjen keq shum per Familjet e tyre qe tani me siguri jan duke pritur ne Kosov.

V.Gashi29.06.2012/09:59

Pse jan qu peshe zoteri?
Edhe ai "gjermani" mund te jete shqiptar me nënshtetësi gjermane...
Mos ja fut kot...

Shqiptar dhe vetem shqiptar29.06.2012/00:27

ah jan qu pesh keto femrat shqiptare nuk po din te ndalur por mos te harrojn se vdekja i ndal .