LDK akuzon PDK-në se po përdorë nxënësit për fushatë

Publikuar: 24.04.2012 - 17:19

Prishtinė, 24 prill - Lidhja Demokratike e Kosovės ka akuzuar PDK-nė se nė ditėn e hapjes sė fushatės elektorale nė Ferizaj ka udhėzuar nxėnėsit dhe arsimtarėt e shkollave qė tė marrin pjesė nė tubimin e kandidatit tė kėsaj partie. Dega e LDK-sė nė Ferizaj ua ka tėrhequr vėrejtjen drejtorėve tė shkollave nėpėrmjet njė komunikate pėr media qė tė fokusohen nė organizimin sa mė tė mirė tė procesit mėsimor dhe t’u shmangen aktiviteteve politike nėpėr shkolla. “Dega e LDK-sė nė Ferizaj proteston ashpėr kundėr presionit qė po u bėhet nxėnėsve dhe mėsimdhėnėsve pėr tė marrė pjesė nė tubimet elektorale, pėrkundėr dėshirės sė tyre”, thuhet nė komunikatėn e kėsaj partie.

 

hetem saliu25.04.2012/19:42

ISHTE DASHT ME E BA LIXH. QE ASKUSH KUNDER VULLNETIT TE VET TE MOS DETYROHET ME DAL NE TUBIME. NGASE KY AKT PARAQET DHUNIM PSIQIK DHE DAMTIM MENDOR POSAQERISHT TE FEMIJVE. POR, ISHTE DASHT QE PRINDET TE NDERHYJN DHE TU DALIN ZOT FEMIJVE TE TYRE NGA KTA BANDITA.