Komuna e Ferizajt po shtron zhavorr elektoral

Publikuar: 14.04.2012 - 20:32

Ferizaj, 14 prill - Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės po i pėrcjellė me vėmendje zhvillimet aktuale, nė atmosferėn e zgjedhjeve tė jashtėzakonshme nė Komunėn e Ferizajt.

Nė kėtė kuadėr, strukturat komunale tė Ferizajt i kanė hyrė garės sė humbur, duke u pėrpjekur qė mospunėn e deritashme ta kompensojnė me punė shkel e shko, sikur se po ndodhin kėto ditė nė Ferizaj, me shtruarjen e “zhavorrit elektoral”.

 AAK, nismėn e Komunės pėr shtruarjen e tillė tė disa rrugėve nė kėtė qytet e konsideron si “zhavorr tė pastėr elektoral”, tė shtruar nė mėnyrė tė shpejtė e shpejtė dhe krejtėsisht selektive, thuhet nė njė komunikatė nga Zyra e informacionit e AAK-sė.