Mbyllen 11 lokale hoteliere në Suharekë

Publikuar: 22.03.2012 - 15:11

Suharekė, 22 mars - Shėrbimi komunal i Inspeksionit, nė bashkėpunim me Policinė e Kosovės, gjatė njė aksioni qė ka ndėrmarrė nė kontrollimin e lokaleve hoteliere nė Suharekė,  nė qendrėn zejtare nr. 2, ka mbyllur pėrkohėsisht 11 lokale zejtare. Nėnkryetari i komunės, Refki Bytyēi, ka bėrė tė ditur se aksioni kishte pėr qėllim qė tė shikohet se sa  po i pėrmbahen veprimtarisė qė kanė lokalet, sa i plotėsojnė kushtet higjieno-sanitare, a ka pėrdorim tė alkoolit  nga personat e moshės jomadhore dhe sa po respektohet ligji mbi duhanin. Nė tė gjitha ato lokale ku janė evidentuar se ka keqpėrdorime inspektorėt e kanė ndėrprerė veprimtarinė e tyre pėrkohėsisht.