Malisheva e priti me duartrokitje lirimin e Limajt

Publikuar: 22.03.2012 - 10:31

Malishevė, 22 mars – Nė Malishevė me tė dėgjuar lajmin pėr lirimin nga paraburgimi tė Fatmir Limajt dhe 9 bashkėluftėtarėve tė tij kanė jehuar boritė e automobilave. Njė numėr qytetarėsh mė pas nė orėt e mbrėmjes janė grumbulluar nė qendėr tė qytetit pėr tė shėnuar me njė manifestim ndjenjėn e tyre tė gėzimit pėr lirimin e ish-luftėtarėve, tė cilėt tė gjithė kanė qenė nga lokalitete tė ndryshme tė Komunės sė Malishevės. Kreu i veteranėve tė UĒK-sė nė Degėn e Malishevės, Enver Hoti, duke folur nė tubim, ka bėrė thirrje qė ish-ushtarėt e UĒK-sė tė lihen tė qetė. “Edhe njė herė u dėshmua se ish- luftėtarėt e lirisė janė tė pafajshėm sa herė tė akuzohen pėr krime, ndėrkaq fajtorė mund tė shpallen vetėm nėse dikush synon t’i bėjė fajtorė pėr shkak se e larguan Serbinė nga Kosova”, ėshtė shprehur ai. “Vendimi i Gjykatės faktikisht e legjitimon luftėn e drejtė dhe tė pastėr qė e ka bėrė UĒK-ja”, ka thėnė Hoti, i cili rreth orės 19:00 i ka ftuar qytetarėt qė tė shpėrndahen nė mėnyrė tė qetė. 

Murtez Xhemajli22.03.2012/18:27

Normal qe e ka mirëprit dhe ate e ka meritue dhe Malisheva duhet të mburret që ka njeriun e madhë që vjenë nga gjiri i tyrte.Urime Malishevë e urime Kosovë e Shqiptari lirimi i komandant Qelikut z. Fatmir Limaj