Prishtinë: Shitja e kafshëve për kurban bëhet vetëm në tregun e kafshëve

Publikuar: 01.11.2011 - 17:15

Prishtinė, 1 nėntor - Komuna e Prishtinės, Inspekcioni komunal njofton tė gjithė qytetarėt dhe shitėsit e kafshėve pėr kurban, me rastin e Festės sė Kurban Bajramit, se shitja e kafshėve do tė behet nė tregun e kafshėve nė magjistralen Prishtinė-Podujeve, nė dalje tė qytetit.

Tė gjithė shitėsit e kafshėve pėr kurban nėse hasėn nga inspektorėt komunal duke tregtuar nė rrugė dhe rrugica tė qytetit, ndaj tyre do tė merren masa ligjore.

Qė nga nesėr, mė  2 nėntor deri nė ditėn e festės sė Kurban Bajramit, qyteti do tė inspektohet nga inspektorėt e komunės nė mbėshtetje tė Policisė sė Kosovės, tė cilėt do tė pamundėsojnė shitjen e kafshėve nė rrugėt dhe rrugicat e qytetit.