IADK-ja dhe EUred ndihmojnë fermerët e rajonit të Mitrovicës

Publikuar: 25.06.2011 - 15:12

Mitrovicė, 25 qershor-Zyrtarė tė BE-sė, tė komunave tė rajonit tė Mitrovicės si dhe ata tė IADK-sė kanė inspektuar tė shtunėn financimet e tyre tė pėrbashkėta nė agrikulturė nė rajonin e Mitrovicės. Financimet e pėrbashkėt tė kėtyre organizmave prej 447 mijė euro, janė bėrė nė kuadėr tė projektit “Promovimi I bujqėsisė, hortikulturės, blegtorisė dhe prodhimtarisė sė frutave” ndėrsa janė implementuar nga IADK-ja dhe EUred.