Nexhat Llumnica kandidat i LB-së për kryetar të Podujevës

Publikuar: 04.09.2013 - 16:02

Podujevė, 4 shtator - Nė vazhdėn e nominimeve tė kandidatėve pėr kryetar komunash pėr zgjedhjet lokale tė 3 nėntorit, pas propozimit tė degės sė Lėvizjes pėr Bashkim nė Podujevė ėshtė bėrė edhe nominimi zyrtar i Nexhat Llumnicės – kandidat i LB-sė pėr Kryetar tė Komunės sė Podujevės.

Aktualisht, Nexhat Llumnica ėshtė koordinator i Degės sė LB-sė nė Podujevė dhe anėtar i Kėshillit tė Pėrgjithshėm. Ėshtė kontribuues i madh nė zgjerimin dhe forcimin e strukturave tė LB-sė nė kėtė komunė.

Lėvizja pėr Bashkim, kandidaturėn e Llumnicės e konsideron alternativėn e vetme serioze pėr qytetarėt e komunės sė Podujevės.