Shaip Surdulli kandidat i LDK-së për kryetar të Kamenicës

Publikuar: 30.05.2013 - 08:44

Kamenicė 30 maj  – Kryetari aktual Shaip Surdulli propozohet edhe pėr njė mandat nė krye tė komunės sė Kamenicės. Kėshtu vendosi mbrėmė njėzėri Dega e LDK-sė nė mbledhjen e kryesisė sė degės me kryetarė tė nėndegėve.

Propozimin pėr kandidat pėr kryetar e bėri nėnkryetari i Degės sė LDK-sė Nexhat Rexha, i cili bėri edhe arsyetimin, transmeton Qik-u. ”Dega e LDK-sė nė Kamenicė ka dhėnė shembullin mė tė mirė nė nivel tė Kosovės. Tubimet e fundit tė mbajtura nė nėndegėt e LDK-sė tregojnė qartė se ne si Degė nuk kemi dilema dhe kryetar i komunės pėr mandatin e ardhėm padyshim qė do tė jetė kryetari Shaip Surdulli”, tha Rexha.

Nė mbledhje morėn pjesė nėnkryetarja e LDK-sė znj. Teuta Sahatēija dhe anėtari i kryesisė Arsim Janova tė cilėt pėrcollėn procesin e nominimit tė kandidatit pėr kryetar tė Komunės pėr zgjedhjet lokale tė kėtij viti.

Me kėtė rast znj. Teuta Sahatēija tha se ”Kamenica ėshtė model i mirė se si punohet dhe besimi qė po i jepni kryetarit Shaip Surdulli e dėshmon pėrkushtimin e tij pėr punė dhe besimi i juaj ėshtė garancė pėr fitore tė reja. Neve si Kryesi e LDK-sė na e keni lehtsuar punėn dhe ktu sot po e shoh qė kryetari Surdulli ka mbėshtetjen e fuqishme tė strutkturave tė LDK-sė”.

Ndėrsa Kryetari aktual i komunės Shaip Surdulli falenderoi gjithė kryesinė dhe kryetarėt e nėndegėve pėr besimin e dhėn qė tė jetė kandidat i LDK-sė pėr kryetar Komune edhe pėr njė mandat. “Besoj fuqishėm se LDK-ja sė bashku me juve tė fitojmė zgjedhjet lokale tė kėtij viti por edhe nacionale tė vitit tė ardhshėm sepse pėrditė e mė shumė po shtohet pėrkrahja pėr LDK-nė me ardhjet e reja nė LDK”, u shpreh Surdulli.

kamenica03.06.2013/08:54

o qyrr, pom vjen keq qe pom duhet me perdor kete fjalor po me njerz si ti , sduhet zgjedhur fjalori , une nuk edi ku jeton ti dhe nga je por sa i perket Kamenices eshte merit e qeti zotriut Surdulli qe Kamenica qdo dite e me shume po perparon dhe ne Kamenice qdo dite e me shume po punohet . Ti zotri flej pa merak se ky zotnija i ka zgjedhjet e fitume

Bali 30.05.2013/13:42

Si esahte e mundur qe te kandidoj ky njeri per Kryetar kur eshte i zhytur ne korrupcion dhe keqperdorime. LDK ne Kamenice zgjedhjet i ka te humbura. Nafaka e Begzad Sinanit qe te jete prap Kryetar i Komunes