Zona industriale nesër pesë orë pa drita

Publikuar: 23.03.2013 - 11:01

Prishtinė, 23 mars - KEK sh.a. njofton se tė dielėn, mė 24 mars, prej orės 10:00 deri nė orėn 15:00, nė NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do tė shkyēet dalja 10 kV J 15 (Kampi Jordanez). Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin KFOR-i Italian, Ylli Beci, ELKOS-i, Hiberna, Termika, Kampi Jordanez dhe Kosova Sot.

Shkyēja bėhet me kėrkesėn e  kompanisė Bechtel&Enka, pėr shkak tė punimeve nė autostradėn Morinė-Merdar.