Podujevë: Kryetarja e grave të AKR-së aderon në LDK

Publikuar: 21.03.2013 - 22:10

Podujevė, 21 mars - Kryetarja e Degės sė Forumit tė Gruas sė AKR-sė nė Podujevė, Hava Bllaca sot ka aderuar nė Degėn e Lidhjes Demokratike tė Kosovės nė Podujevė.Aderimin e saj nė Lidhjen Demokratike tė Kosovės ajo e ka cilėsuar si njė ditė tė veēantė.

“Po vij nga njė shtėpi e vogėl, nė njė shtėpi tė madhe dhe me traditė nė rrugėtimin tonė pėr ndėrtimin e shtetit dhe institucioneve shtetėrore. Pra, po vij nė Lidhjen Demokratike tė Kosovės”, ka thėnė Bllaca, informon Telegrafi.com.

Kryetarja e Forumit tė Gruas sė LDK-sė nė Podujevė, Mynavere Abdullahu ėshtė shprehur e lumtur qė Bllaca prej sot ėshtė anėtare e FG tė LDK-sė.

skabadihave22.03.2013/08:35

Shumica elektoratit te AKRse rrjedh nga LDK dhe shumica apsolute e tije jane njerez te interesit dhe shkojne apo shtegetojne neper parti te ndryshme varsisht ku mendojne se e kane interesin.Keta menduan dhe u mashtruan se me rastin e anetaresimit ne AKR keta do ti mbaj Pacolli pa punuar asgje.Mesohuni o njerez te jetoni njehere nga puna e juaj.