Peja të hënën një orë pa energjie elektrike

Publikuar: 16.03.2013 - 09:24

Prishtinė, 16 mars - KEK sh.a. njofton se tė hėnėn, mė 18 mars, prej orės 12:00 deri nė orėn 13:00 do tė ketė shkyēje totale tė nėnstacionit  NS 35/10 kV Peja II.

Gjatė kohės sa do tė zgjasin punimet, pa furnizim me energji elektrike do tė mbesin rrugėt: Pionerėt, Muharrem Shala, Sanitasi, Vllaznim-bashkimi, 17 Nėntori, 2 Korriku, lagjet Jarina dhe Asllanēeshma, Spitali, Gjimnazi, Kisha Ortodokse, Kfori italian, Kisha Katolike, Ambulanca stomatologjike, Dukagjini 1, Dukagjini 2, Llazi, Shtupeqi i Madh,  Reka e Allagės, Llotova, Pepaj, Koshutan, Shkreli, Dugaivė, Bogė, Stankaj, Hagjaj, Kuqishta, Guri i Kuq, Drelaj, Unior Aqua Drelaj, Drelaj, Fabrika e djathit, Malaj dhe Shtupeqi i Vogėl.

Shkyēja bėhet me qėllim tė rregullimit tė kulmit tė nėnstacionit NS 35/10 kV Peja II (pėr shkak tė depėrtimit tė ujit pas shiut nė stabilimentet e nėnstacionit).