Fyerjet në Kuvend, vepër e stafit të zgjedhur nga kryetari

Publikuar: 01.03.2013 - 22:30

Rahovec, 1 mars - Kryesuesi i Kuvendit Komunal tė Rahovecit, Xhemajli Haxhimustafa ka reaguar dhe ka demantuar deklaratėn e kreut tė Komunės, Smajl Latifi me tė cilėn ky i fundit ka akuzuar asamblenė komunale se po lejon fyerje dhe sharje nė seancat e veta.

“Njė gjė e tillė ėshtė krejtėsisht e pa vėrtetė dhe tė paktėn asnjė rast deri mė tani nuk ka ndodhur gjatė kėtij mandati. Mirėpo, e vėrteta ėshtė qė shefi i prokurimit nė KK, z.Jetulla Kabashi, i zgjedhur nga z.Latifi nė kėtė pozitė, ka fyer gjatė seancės tė rregull tė datės 28.2.2013 njė kėshilltar tė Kuvendit, duke quajtur “majmun” dhe pas largimit nga salla, me kėrkesė tė kėshilltarėve personi nė fjalė ka fyer tė gjithė delegatėt me fjalėt ‘Mos friguheni se nėnat nuk ju mbetėn ngarkut’.

Andaj, nė po tė njėjtėn seancė, Kuvendi Komunal i Rahovecit ka aktin e ulėt tė shėrbyesit civil z.Kabashi, duke kėrkuar nga z.Smajl Latifi tė ndėrmerr masa disiplinore konform procedurave administrative. Pėr informimin tuaj tė plotė dhe me keqardhje konfirmoj se kjo ėshtė hera e tretė qė kėshilltarėt nė seancė fyhen pikėrisht nga stafi i z.Smajl Latifi, duke potencuar vetėm rastin kur shoferi i kryetarit tė komunės ka hyrė nė sallė dhe ka sharė me nėnė tė gjithė kėshilltarėt e kuvendit”, thuhet nė fund tė reagimit tė Haxhimustafės. 

dalaj lama 02.03.2013/10:46

Qeshtu eshte kur e marrin udheheqjen primitivat po me vie mir per disa qe jan ne ket kuvend se gogja burra i thon vetit edhe po u shahka NONA edhe hec e fol!

fortesa02.03.2013/10:31

Ja zoterit e LDKse,
komuna mund te ec perpara vetem me keta persona Suksese LDK.