Jacobson porosit deçanasit: Respektoni vendimin e gjykatës

Publikuar: 31.01.2013 - 16:29

Prishtinė, 31 janar - Ambasadorja e Shteteve tė Bashkuara nė Kosovė, Tracey Ann Jacobson ka vizituar sot Deēanin dhe ėshtė takuar me liderėt e kėtij qyteti.

“Kryesisht kemi ardhur pėr tė biseduar rreth ēėshtjes sė tokės, e cila ka qenė burim i mospajtimit nė kėtė komunitet. Pa marrė parasysh a pajtohen njerėzit me vendimin e Gjykatės Supreme tė Kosovės pėr kėtė rast apo jo, tė gjithė duhet ta respektojmė dhe ta zbatojmė vendimin e gjykatės sė pavarur".

“Ky ėshtė parimi kryesor i sundimit tė ligjit. Shpresoj qė udhėheqėsit komunalė do tė mund ta zbatojnė vendimin shpejt ashtu qė i tėrė komuniteti tė ecė pėrpara”, citohet tė ketė thėnė Jacobson, nė njė komunikatė pėr media, tė publikuar nga ambasada amerikane nė Prishtinė.

“Gjatė vizitės sė saj nė manastirin e Deēanit, nė vitin 2010, nėnpresidenti Biden tha se manastiri ėshtė pjesė pėrbėrėse jo vetėm e sė kaluarės sė kėtij komuniteti, por ēka ėshtė edhe mė e rėndėsishme, edhe e tė ardhmes sė tij. SHBA-ja dhe partnerėt e tjerė ndėrkombėtarė tė Kosovės presin qė Deēani tė shfaqė marrėdhėnie tė mira fqinjėsore dhe vlera evropiane edhe pėr kėtė. I nxis udhėheqėsit lokalė tė punojnė sė bashku pėr promovimin e turizmit, mundėsive dhe rritjes ekonomike”, ka thėnė ambasadorja.

molla02.02.2013/13:27

gjykat kurruptus >

Politika01.02.2013/02:18

shte vendim politik i kohes se Okupimit nga Serbia.. si mundet gjykata te vendos pro vendimeve politike te Millosheviqit ..!?