Dëmi nga djegia e Koritnikut ende i pavlerësuar

Publikuar: 16.01.2013 - 11:39

Dragash, 16 janar – Pesė muaj pas djegies sė Koritnikut, Zyra rajonale e Agjencisė Kosovare tė Pyjeve nė Prizren ende nuk ka bėrė vlerėsimin e dėmeve. Pėrgjegjės tė Drejtorisė sė Mbrojtjes e Shpėtimit dhe ata tė Njėsisė sė Pyjeve nė Dragash kanė pohuar se kjo ēėshtje nuk ėshtė nė kompetencė tė tyre.

Fahri Piraj, pėrgjegjės i Brigadės sė Zjarrfikėsve nė Drejtorinė e Mbrojtjes dhe Shpėtimit, ka pohuar se drejtoria ka bėrė vetėm vlerėsimin e shpenzimeve tė karburanteve “ndėrkaq tė tjerat nuk janė pėrgjegjėsi e jona”, sruan sot mė gjerėsisht “Koha Ditore”