Pushteti lokal, jotransparent dhe keqmenaxhues

Publikuar: 27.12.2012 - 10:13

Skenderaj, 26 dhjetor – Gjatė vitit 2012, Qendra e gruas “Prehja” nė Skenderaj, ka monitoruar pushtetin lokal dhe ka arritur nė pėrfundimin se qeverisja aktuale nė komunė gjatė vitit qė po lėmė pas ka qenė jotransparente dhe keqmenaxhuese. “Kemi hasur nė shkelje tė rėnda tė procedurave tė prokurimit dhe keqmenaxhimit tė parasė publike, sidomos pėr telefona dhe dreka zyrtare, ku janė harxhuar shuma tė mėdha”, ka deklaruar Ajnishahe Halimi, drejtoreshė, shkruan sot mė gjerėsisht “Koha Ditore”. 

Komunari Skenderaj27.12.2012/14:05

Ajnishahe Halimi pushteti lokal i Skenderajt po te ishte si duhet ty do te debonte nga Skenderaj dhe do te dergonte ne ndonje shtepi PSIKIATRIKE pasi je ba si e qmendur duke kritiku komunen.