Viti, 100 kubikë dru për familjet skamnore

Publikuar: 10.11.2012 - 11:53

Viti, 10 nėntor – Nga rreth 300 metra kub dru qė Ekonomia e pyjeve nė Viti i ka konfiskuar nga transportuesit apo prerėsit ilegalė, 100 metra kub do t`iu shpėrndahen familjeve qė janė nė gjendje tė rėndė sociale. Selman Selmani, zyrtar nė Ekonominė e pyjeve, ka thėnė se nė bazė tė ligjit dhe udhėzimeve tjera, kompania nė bashkėpunim me Komunėn, njė pjesė tė sasisė sė druve tė konfiskuara nga prerėsit ilegalė tė pyjeve do t’i nxjerrė nė tender pėr shitje, kurse njė tė tretėn e kėsaj sasie do ta shpėrndajė pėr familjet skamnore, njofton Koha Ditore.Xhevat Haziri, drejtor komunal pėr Shėndetėsi dhe Mirėqenie, ėshtė shprehur se kjo drejtori nė bazė tė skemės sociale tani mė ėshtė duke hartuar listėn e pėrfituesve tė kėsaj ndihme “.

tixha gashi06.01.2013/00:22

pershendetje,a mendon dikush edhe per minatoret disa prej tyre skan as shtepi jetojn me qera me vite te tera,ju kishna lutur beni nji gjest human edhe me shoqaten e minatorve ne prishtin mete vertet shum disa kan kushte as minimale per jetes.