Partitë publikojnë emrat e kandidatëve për Kaçanik

Publikuar: 22.05.2012 - 21:12

Kaqanik, 22 maj - Tė gjitha partitė, kanė bėrė publik emrat e kandidatėve pėr zgjedhjet e jashtėzakonshme pėr kryetar tė Kaēanikut. Aleanca pėr Ardhmėrinė e ka prezantuar Tahir Ēakėn, si kandidat tė sajin pėr kėto zgjedhje. Nga radhėt e PDK-sė, kandidat pėr kryetar tė Kaēanikut, ėshtė Besim Ilazi. Nga Lėvizja Vetėvendosje, i nominuar pėr tė parin e Kaēanikut, ėshtė Shukri Luta. Kandidatėt e tjerė, janė Sahit Bela, nga Lidhja Demokratike e Kosovės, dhe Elife Murseli, nga Lidhja Demokratike e Dardanisė. Zgjedhjet e jashtėzakonshme pėr kryetar tė Kaēanikut, do tė mbahen me 17 qershor, tė cilat vijnė pas dėnimit me tre vjet burg tė kryetarit tė deri djeshėm Xhabir Zharku. 

Ylber guri25.05.2012/22:13

tahir qaka do e fiton

astrit gashi24.05.2012/22:03

aak e meriton fitoren

shqipe23.05.2012/20:30

popo sat jen tu VJEDH QYSH E KAN ZAKON KETA TE PDKS XHETH KAN ME FITI QESHTU TU VJEDH VJEDH VJEDH

blerim gashi23.05.2012/12:13

BESIM ILAZI i merr votat sepse eshtë një dietar dhe rjedh prej një familjes patriotike urime z. BESIM ILAZI fitoren 100 për qind..

besim malsiu paris23.05.2012/00:17

urime BESIM ILAZI shendet