VALA shpërblen 42 fituesit e lojës “Diaspora shpërblen”

Publikuar: 07.11.2013 - 14:25

Prishtinė, 7 nėntor - VALA ka vazhduar lojėn shpėrblyese “Diaspora shpėrblen” duke pėrzgjedhur dhe shpėrblyer fituesit fatlum tė radhės tė kėsaj loje. Shpėrblimet janė ndarė pėr 42 fitues tė javės sė dytė, tė tretė dhe tė katėrt tė kėsaj loje shpėrblyese, ndėrkohė qė shpėrblimin mujor “Udhėtim jashtė vendit” e ka fituar konsumatori Muharrem Zeqaj.Kėtė lojė shpėrblyese siē dihet tashmė, VALA ka filluar ta organizojė qė nga data 1 tetor pėr tė gjithė konsumatorėt e saj qė pranojnė mė shumė thirrje ndėrkombėtare nė telefonat e tyre mobil dhe kėtė mundėsi ata do ta kenė deri nė fund tė kėtij viti.

Pėr tė marrė pjesė nė lojėn shpėrblyese javore, njė thirrje duhet tė zgjasė mė shumė se 5 minuta, ose, 20 thirrje telefonike duhet tė kenė kohėzgjatje sė paku 1 minutė pėr thirrje. Ndėrsa, pėr tė marrė pjesė nė lojėn shpėrblyese mujore, njė thirrje duhet tė zgjasė mė shumė se 10 minuta, ose, 40 thirrje telefonike duhet tė kenė kohėzgjatje sė paku 1 minutė pėr thirrje.

Tėrheqja e shpėrblimeve pėr fituesit mujor tė kėsaj loje ėshtė bėrė tė mėrkurėn nė njė ceremoni rasti, ndėrsa tė gjithė emrat e fituesve tė tjerė do tė publikohen nė faqen zyrtare tė VALA-s.

PTK, pėrkatėsisht VALA nė vazhdėn e pėrkushtimit maksimal nė pėrmbushjen e nevojave dhe kėrkesave tė konsumatorėve tė saj ėshtė duke ngritur standardin e saj me ofertat e llojllojshme pėr konsumatorėt si dhe shėrbimet kualitative. Vala gjithnjė ėshtė nė kėrkim tė mundėsive pėr plotėsimin e nevojave dhe kėrkesave tė konsumatorėve tė saj.