Futbollistët e Barcelonës mirënjohës ndaj Guardiolës

Publikuar: 28.04.2012 - 21:39

Barcelonė, 28 prill - Tė gjithė lojtarėt e Barcelonės i janė shprehur mirėnjohės Pep Guardiolės pėr punėn qė ka bėrė me skuadrėn dhe qė e ka drejtuar atė te fitoret gjatė kėtyre katėr viteve. Tė gjithė kanė bėrė mesazhe nė rrjete sociale.

Pujol – “Faleminderit shumė pėr gjithēka Pep. Na ke treguar rrugėn e sukseseve… Njė pėrqafim i fortė”.

Pike – “Faleminderit Pep. Katėr vjet tė mbushura me fitore, harmoni dhe, mbi tė gjitha, leksioni mbi futbollin”.

Alkantara – “Arrita majėn e futbollit dhe asnjėherė nuk e kisha menduar se do t’ia dilja mbanė. Do tė jem pėrjetėsisht mirėnjohės. Faleminderit”.

Fabregas – “Kam kaluar vetėm njė vit dhe mė duket sikur kam shumė tė tillė qė punoj me Guardiolėn dhe Barcelonėn. Jam i lumtur qė pata shansin tė jem pjesė e njė ekipi ku drejtoi idhulli im si futbollist, ashtu edhe si trajner. Dua tė pėrgėzoj gjithashtu Vilanovėn, tė cilin e njoh qė kur kam qenė fėmijė. Klubi i dha njė shans dhe jam i bindur qė ai do e tregojė qė ėshtė trajner i madh”.

Iniesta – “Sot trajneri na komunikoi vendimin qė ka marrė mbi tė ardhmen. Dua tė falėnderoj pėr tė gjitha emocionet qė na ka dhuruar skuadra e drejtuar prej tij”.

Dani Alvesh – “Ditė e trishtueshme, pasi Pep na komunikoi qė do tė largohet. Na ka trajtuar si fėmijėt e tij dhe na ka ndryshuar jetėn jo vetėm nė aspektin futbollistik. Jemi krenarė qė e kemi pasur si trajner dhe e falėnderojmė me zemėr”.