Aguero: Nuk kthehem më në Spanjë

Publikuar: 13.04.2012 - 18:27

Manchester, 13 prill - Sulmuesi i Manchester Cityt , Sergio Kun Aguero edhe njė herė ka konfirmuar se nuk e ka ndėrmend tė braktisė radhėt e klubit anglez, pas zėrave tė fundit qė flisnin pėr njė transferim tė tij nė Real Madrid nė fund tė kėtij edicioni.

Futbollisti argjentinas iu bashkua Cityt verėn e kaluar, pasi kaloi nga Atletico Madrid pėr njė shifėr prej 40 milionė eurosh, kurse nė kėtė edicion nė 29 ndeshje tė ligės sė aprė angleze ka shėnuar 19 gola. Megjihatė, zėrat pėr rikthimin e tij nė Spanjė vazhdojnė, kurse ato i ka inkurajuar sidomos vjehrri i tij, Diego Maradona, i cili kishte deklaruar se Aguero ėshtė dashur tė transferohej nė Real Madrid.

Pyetjes sė gazetarėve anglezė nėse ka diēka tė vėrtetė nė zėrat pėr rikthim nė Spanjė, Aguero ėshtė shprehur: “Jo, nuk ka asgjė tė vėrtetė. E vėrteta e vetme ėshtė se kėtu ndihem i lumtur dhe jam i kėnaqur me bashkėlojtarėt e mi, por edhe me personelin tjetėr nė klub. Gjėja e vetme qė mė mbetet tė bėj ėshtė tė kėnaqem duke luajtur futboll. Rrallė jap intervista pėr media. Nganjėherė mė duhet t’u lajmėrohem gazetarėve pėr tė pėrmirėsuar disa gjėra qė thuhen, por nuk kam kohė tė mohoj gjithēka shkruhet pėr mua. E pėrsėris edhe njė herė, kėtu jam i lumtur dhe tė gjithė bėjnė gjithēka qė ėshtė e nevojshme pėr t’u ndjerė sa mė komod”, ka theksuar Aguero, transmeton LF.