Alba në kontakte me Milanin

Publikuar: 28.03.2012 - 14:59

Milano, 29 mars - Mbrojtėsi i djathtė i Valencias, Jordi Alba, nė fund tė kėtij edicioni ka gjasa tė mėdha tė transferohet te skuadra e Milanit, shkruan tė martėn "AS". Alba 23-vjeēar kėtė edicion po shkėlqen te Valencia. Mė herėt, interesim pėr tė ka treguar edhe skuadra e Barcelonės. "Jemi nė kontakte me Milanin dhe nė muajin e ardhshėm besoj se gjithēka do tė qartėsohet. Alba ėshtė i gatshėm tė largohet nga Valencia", ka thėnė agjenti Vicente Fores. Alba ka kontratė me Valencian deri nė qershorin e vitit tė ardhshėm. Ai kėrkohet me ngulm edhe nga skuadra e Napolit.