Moratti e sheh Mourinhon e ri te Stramaccioni

Publikuar: 27.03.2012 - 15:30

Milano, 27 mars – Fitorja nė “NextGen” kundėr Ajax-it ka bindur presidentin Massimo Moratti qė tė vazhdoj rrugėn me trajnerin Andrea Stramaccioni, pas shkarkimit tė Claudio Ranierit.

Moratti ka qenė nė Amsterdam pėr finale dhe ishte i impresionuar nga taktikat edhe fleksibiliteti i Stramaccionit nė finalen e kėtij turneu..

Presidenti i Interit shkarkoi Ranierin nė mbrėmje dhe vendosi qė trajneri i “Nerazurrėve” tė jetė 36-vjeēari.

“Gazzetta dello Sport” shkruan sot se Moratti tek italiani e sheh shumė Jose Mourinhon.

Njė marrėveshje edhe pas pėrfundimit tė kėtij sezoni nuk mund tė pėrjashtohet nė qoftė se ai kryen punė tė mirė.