Gullit e sheh Gjermaninë favorite në "Euro 2012"

Publikuar: 25.02.2012 - 19:01

Ish-kapiteni i Pėrfaqėsueses sė Holandės, Ruud Gullit, ėshtė i bindur se Gjermania do tė triumfojė nė "Euro 2012". Sipas tij, gjermanėt janė favoritėt kryesorė nė garėn qė mbahet nė Poloni dhe Ukrainė, njoftojnė mediumet e huaja tė premten. Gullit ka thėnė se Holanda, Italia dhe Anglia i kanė gjasat tė vogla pėr tė triumfuar nė kampionatin evropian, ndėrsa Spanjėn e sheh si rivale tė Gjermanisė. "Pa asnjė dyshim, Gjermania ėshtė favorite dhe do tė triumfojė. Spanja i bėn konkurrencė nė kėtė garė, kurse Holanda vėshtirė se do tė bėjė diēka", ka thėnė Gullit. "Futbolli italian ėshtė nė krizė, kurse as Anglia nuk i ka punėt mė mirė".