Bileta aeroplani falas për tifozët rusë në "Euro2012"

Publikuar: 24.01.2012 - 14:11

Moskė, 24 janar - Tifozėt e Pėrfaqėsueses sė Rusisė pritet t'i marrin gratis biletat e aeroplanit pėr ta pėrkrahur ekipin e tyre nė Kampionatin Evropian "Euro 2012" qė do tė mbahet nė Ukrainė dhe Poloni. Dy aviokompanitė mė tė mėdha tė Rusisė, "Aeroflot" dhe "Transaero", zyrtarisht kanė bėrė tė ditur se janė tė gatshme t'i pėrgjigjen pozitivisht ftesės sė kryeministrit Vladimir Putin. Ky i fundit u ka propozuar aviokompanive qė ta bėjnė falas transportimin e tifozėve tė Pėrfaqėsueses ruse nė "Euro 2012" (mė gjerėsisht nė “Koha Ditore”).