Barcelona më me shumë fansa në Facebook, Reali i dyti

Publikuar: 08.12.2011 - 15:21

Londėr, 8 dhjetor - Barcelona nė Facebook ka kaq shumė tifozė sa qė ata mund tė mbushin 351 herė stadiumin e Bayrn Munichut, stadium qė do tė mbahet finalja e Ligės sė Kampionėve, sipas njė studimi tė ueb-faqes socialnumbers.com.

Nė rrjetin mė tė popullarizuar social nė internet, Barca ka 23.177.788 mbėshtetės, ndėrsa kapaciteti i stadiumit nė Munich ėshtė 60 mijė. 

Real Madrid ėshtė i dyti me popullaritet nė Facebook me 22.040.833 tifozėt, tė cilėt mund tė mbushin 334 herė "Arena Stade" tė Munichut, ndėrsa i treti nė listė me mė shumė mbėshtetėsh ėshtė Arsenali me 6.957.275, e cila shifėr ėshtė e mjaftueshme pėr tė mbushur 123 herė stadiumin e lartė pėrmendur.

Gjashtėmbėdhjetė ekipet pjesėmarrėse nė raundin final tė Ligės sė Kampionėve me mė sė paku mbėshtetės janė FC Basel, APOEL dhe CSKA e Moskės.

Bazeli nė kėtė faqe ka 25.054 tifozė, qipriotėt nė Facebook kanė 11.649 tifozė ndėrsa CSKA ka vetėm 8.448 tifozė.